شنبه, 02 بهمن 1395 12:54

مصاحبه با آقای نصیری ،پیرامون برگزاری بیستمین دوره ازدواج دانشجویی در دانشگاه تهران

روز شنبه مورخ ۲ بهمن ماه ۱۳۹۵ آقای رضا نصیری معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در مصاحبه ای صمیمانه با صمدی دبیر پایگاه اینترنتی این نهاد به توضیح در مورد نحوه برگزاری بیستمین  مراسم ازدواج دانشجویی در دانشگاه تهران پرداخت که در ذیل به شرح آن می پردازیم.

صمدی: جناب آقای نصیری با تشکر از وقتی که اختصاص دادید لطفا در مورد سابقه ی جشن های ازدواج دانشجویی و دفتر نهاد توضیحاتی را برای ما بیان فرمائید.

نصیری: بسم الله الرحمن الرحیم جشن های ازدواج دانشجویی که امسال شاهد برگزاری بیستمین دوره آن خواهیم بود بیش از ۱۷سال است که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها انجام گرفته و برکات و ثمرات بسیار زیادی داشته است و زوج های دانشجو در این سال ها مورد حمایت پدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته اند.

نکته دوم این که این جشن ها در گذشته در دانشگاه با یک مراسم مختصر و یک جشن متمرکز ستادی انجام میشده است اما چندین سال است این مراسم با سفری چند روزه در جوار حرم پر نور رضوی و برگزاری کارگاه های آموزشی برگزار می شود.

ما در چند سال گذشته شاهد بودیم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران پیشتاز حرکتی شاد، فرهنگ ساز و الگوساز بوده و امسال نیز قصد داریم با توکل بر خداوند بزرگ برنامه ای بهتر از پیش انجام دهیم.

به لطف خداوند بزرگ با فرهنگ سازی که طی چند سال گذشته صورت گرفته است، ازدواج های دانشجویی رشد کرده و امسال غریب بر ۵۰۰ زوج دانشجوی دانشگاه تهران یعنی ۱۰۰۰نفر در این امر خداپسندانه و این سنت نبوی شرکت کرده اند.

صمدی : جناب آقای نصیری لطفا در مورد زمان برگزاری مراسم هم توضیحاتی بفرمایید.

نصیری: عزیمت گروه اول دانشجویان مزدوج ان شاالله روز دو شنبه مورخ ۱۸ بهمن  ۱۳۹۵ ساعت ۱۵ خواهد بود و بازگشت آنان روز پنج شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۲۱ صورت خواهد گرفت.

- نحوه برگزاری مراسم به چه صورتی است و برنامه های شما برای این سفر چیست؟

-   مزدوجین این دانشگاه پس از حضور در کنار مزار شهدای گمنام و طواف بر نگین سرخ دانشگاه تهران و برگزاری مراسم عقد ازدواج دو زوج دانشجو که در آن مکان صیغه عقد محرمیت و ازدواجشان قرائت خواهد شد،  با بدرقه ی هیئت رئیسه دانشگاه، مسئولین نهاد و اساتید محترم، رؤسای دانشکده ها، خانواده های زوجین و هم کلاسی های زوجین، با خودروهایی که با گل تزیین شده و با پیام های نصب شده بر روی هر خودرو که هر کدام به عنوان تابلویی فرهنگی در سطح شهر مطرح خواهند شد به سمت ایستگاه راه آهن عزیمت خواهند کرد که با پوشش صدا و سیمای جمهوری اسلامی و همچنین استقبال مردمی در خیابان های پایتخت همراه خواهدبود.

سفر این عزیزان با قطار دربست که بنده به آن می گویم "قطار زندگی" یا قطار عروس صورت می گیرد که این قطار نیز مزین به پیام های فرهنگی و شاخه های گل خواهند بود و به سمت کعبه دل ها مشهد مقدس عزیمت خواهند کرد.

از دو ماه پیش نیز طی تماس ها و ارتباطات و سفرهایی که به مشهدمقدس داشته ایم تلاش زیادی شده که هتل محل اسکان زوج ها اولا بسیار نزدیک به حرم مطهر امام رضا علیه السلام باشد و ثانیا دارای امکاناتت اسکانی و پذیرایی بسیار خوبی باشد که با دعای خیر همسفران عزیز این مساله نیز به بهترین شکل انجام خواهد شد.

برای عزیزان برنامه های مختلف زیارت جمعی ، فرهنگی و آموزشی در نظر گرفته شده است و وقت کافی نیز جهت زیارت فردی در اختیار مزدوجین قرار خواهد گرفت.

به گفته زوج های جوان که در سال های قبل همراه این کاروان شور و نشاط و معنویت بوده اند، این سفر خاطره انگیز ترین سفر ازدواج و دوران تحصیل آنان بوده است.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی در دانشگاه تهران در پایان خاطر نشان کرد از آنجا که طبق برنامه ستاد همسفر تا بهشت زوجین محترم دانشگا های کل کشور خودشان هزینه و هماهنگی رفت و برگشت به مشهد را با هزینه شخصی و به صورت پراکنده عهده دار هستند اما در دانشگاه تهران با زحماتی که توسط همکاران ما کشیده می شود این حرکت زیبا آفریده می گردد و تلاش بسیار زیادی نیز می گردد از منابع مختلف کمک هزینه سفر برای این کاروان بزرگ تهیه گردد اما لازم است زوج های محترم مبلغ  ۱۵۰/۰۰۰ تومان را بحسابی که از طریق پیامک ارسال خواهد شد واریز تا هر چه سریعتر قطار دربست رزرو گردد.

 دانشجویان گرانقدر در صورت داشتن سوال می توانند در ساعات اداری با شماره تماس های ۶۶۴۱۸۹۸۳و ۶۶۹۵۲۰۸۶ تماس حاصل فرمایند.

لازم به ذکر است عزیمت زوجین گرانقدر با قطارهای نور صورت می گیرد که از لحاظ کیفیت واگن و پذیرایی بسیار ممتاز است و هزینه رفت و برگشت هر زوج با پذیرایی جمعا ۳۷۲ هزار تومان است که از این مبلغ ۱۵۰ هزار تومان بابت کمک هزینه از خود زوجین دریافت و الباقی توسط نهاد پرداخت خواهد شد.

همسفران گرانقدر جهت اطلاع از اخبار و ریز برنامه های ازدواج دانشجویی دانشگاه تهران در کانال تلگرامی ما به آدرس زیر، عضو شوید.

https://telegram.me/hamsafarut95

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب