پنج شنبه, 07 تیر 1397 21:13

گزارشی از جلسه هم اندیشی «چشم انداز اقتصادی ایران در پسا برجام »

جلسه در ساعت 10:15 با قرائت قرآن شروع شد . سپس جناب آقای دکتر برخورداری ضمن معرفی خود شان و خوش آمد و خیر مقدم خدمت اساتید دانشگاه تهران عرض کردند . سپس به معرفی آقای دکتر حسین راغفر پرداختن و در مورد موضوع جلسه صحبت کوتاهی عرض نمودند.

گزارشی از جلسه هم اندیشی

 

جناب آقای دکتر راغفر هم که از دانشگاه الزهرا مهمان برنامه بودن به تشریح و توضیح موضوع جلسه پرداختند. اول بحث خود را با بحث تاریخ اقتصاد و علت عقب ماندگی تاریخی ایران پرداختند. در ضمن توضیح تاریخ به تاریخ معاصر و دولت های گذشته رسیدن و انتقاد تندی به دولت های نهم و دهم نمودند که با واکنش خانم دکتر جوادی مواجه شدن اما جلسه ادامه کرد. در ادامه دکتر راغفر به دلایل  مشکلات اقتصادی به چند عامل مهم اشاره نمودن از جمله مهمترین عوامل به عامل تصیمیم ساز و اختصاص بودجه و نوع پروژه های عمرانی و تولیدی پرداختند و فرمودند این عامل باعث مشکلاتی چون جمعیت و جوانان بیکار و مشکل آب و مشکللات دیگه که سلسله وار به وجود می آید .

 

گزارشی از جلسه هم اندیشی

 

در نهایت راه حل دکتر راغفر برای حل مشکلات اقتصادی ارجاع به آرمانهای انقلاب چون اشتغال جوانان و استقلال و آزادی و برنامه ریزی صحیح با توجه و الگوی کشورهای توسعه یافته بود الگوی دکتر راغفر الگوی خوشه ای بود که در این الگو بخشهای مختلفی چون دانشگاه و صنعت و خدمات در همکاری و برنامه ریزی با هم دیگه سعی در تولید اقتصاد مبتنی بر دانش بنیان می باشد . دراین الگو چون بخشهای مختلف با هم همکاری دارند منجر به هزینه کمتر و صرف وقت کمتری در جهت رشد وارتقا می شود.

 

 

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 07 تیر 1397 23:34

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تماس با ما

آدرس : تهران. میدان انقلاب. خیابان 16 آذر. نبش کوچه رهنما . پلاک 30:  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران