شنبه, 09 تیر 1397 12:58

با برگزاری جلسه‌ای صورت گرفت تشکیل کمیته 4 نفره برای پیگیری وضعیت دانشجویان دستگیر شده دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران/ ابراز ندامت دانشجویان بازداشتی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

جلسه پیگیری وضعیت دانشجویانی که در ارتباط با ناآرامی‌های دیماه سال گذشته دستگیر شده‌اند، در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران برگزار شد.

بنابراین گزارش در این جلسه حجت‌الاسلام کرمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تهران، مسئول نهاد و سرپرست دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، جمعی از اساتید و نمایندگانی از بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به همراه چند تن از دانشجویانی که در رابطه با ناآرامی‌های دیماه سال گذشته بازداشت شده‌اند، حضور داشتند.

تشکیل کمیته 4 نفره برای پیگیری وضعیت دانشجویان دستگیر شده

حجت‌الاسلام کرمی مسئول نهاد رهبری دانشگاه تهران در این جلسه گفت: جلسات و گفت‌وگو های این چنینی باید قبل از اعتراضات شکل می‌گرفت.

وی از برخی از تشکل‌های دانشجویی همچون بسیج دانشجویی به علت موضع گیری نسبت به اتفاقات اخیر ، طرح منطقی مطالبات و اقدام در چارچوب قانون تشکر کرد.

* تشکیل کمیته 4 نفره برای پیگیری وضعیت دانشجویان دستگیر شده/ ابراز ندامت دانشجویان بازداشتی

محمد افکانه مدیرکل سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در رابطه با این جلسه به فارس گفت: این جلسه برای بررسی اتفاقات اخیر در دانشکده علوم اجتماعی به میزبانی نهاد رهبری در دانشگاه برگزار شد.

افکانه ادامه داد: یوسف اباذری استاد دانشکده علوم اجتماعی در این جلسه با اشاره به پولی‌شدن 87 درصد از دانشگاه‌های کشور گفت: اگر قرار بر دستگیری باشد، در ابتدا باید اساتید دستگیر شوند؛ چراکه اساتید به دانشجویان آموزش می‌دهند.

ی افزود: در جلسه همچنین دو تن از دانشجویانی که در جریان اتفاقات اخیر دانشکده علوم اجتماعی متهم شده و برایشان حکم صادر شده بود، از اقدامات خود ابراز ندامت کردند و از سوی دیگر امتی نماینده دانشجویان نیز عنوان کرد که حکم‌ها در شب امتحان صادر شده و آنها نگران دستگیری دانشجویان هستند.

افکانه گفت: کمیته‌ای برای پیگیری وضعیت دانشجویان تشکیل شد که در آن آقایان نادری، امتی، اعتمادی‌فرد و بنده عضو آن هستیم و قرار بر این شد که این کمیته نظر خود را درباره دانشجویانی که برایشان حکم صادر شده، به قوه قضائیه ارائه دهند.

وی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد تجمع دانشکده تمام و امتحانات نیز در زمان مقرر خود برگزار شود و ما نیز از همه ظرفیت‌های قانونی برای پیگیری احکام دانشجویان بهره خواهیم گرفت.

* لزوم مطالبه گری منطقی در چارچوب قانون 

علیرضا کیا مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران هم در رابطه با این جلسه به فارس گفت: ما در این جلسه ضمن تاکید بر حفظ آرامش فضا تا موعد دادگاه تجدید نظر، بر روند گفت‌وگو با وزارت علوم، قوه قضاییه و سایر مسئولین ذی ربط و مطالبه گری منطقی در چارچوب قانون از نهادهای مذکور پافشاری کردیم تا در نهایت منجر به نتیجه مقبول برای دانشجویان و دانشگاه شود.

 تشکیل کمیته 4 نفره برای پیگیری وضعیت دانشجویان دستگیر شده

ی افزود : مطالبه مشترک تمامی دانشجویان حول بررسی مجدد پرونده و در نظر گرفتن نهایت رافت اسلامی در رای است. بسیج دانشجویی هم در این رابطه پیگیری های لازم را انجام خواهد داد تا انشاءالله نتیجه مثبتی حاصل شود.

آخرین ویرایش در شنبه, 09 تیر 1397 14:14

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تماس با ما

آدرس : تهران. میدان انقلاب. خیابان 16 آذر. نبش کوچه رهنما . پلاک 30:  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران